خوزستان، بندر امام خمینی، کیلومتر ۹ جاده بندری، بعد از پایانه جنب شیلات

وبلاگ و اخبار

حفظ توان تجهیزات استراتژیک تخلیه وبارگیری بندرامام خمینی(ره) درجریان افزایش واردات کالا

وبلاگ و اخبار

آماده به‌ کاری تجهیزات استراتژیک تخلیه و بارگیری کالا در منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) علیرغم رشد حجم محمولات ورودی به ۸۵ درصد ارتقا یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، عادل دریس مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره)، سی‌ و یکم فروردین ماه ضمن اعلام این خبر بیان داشت: بندر امام خمینی(ره) به عنوان یکی از مهمترین بنادر کشور در زنجیره تامین کالا و یکی از بنادر کانونی برای کالاهای اساسی به ویژه غلات با اتکا بردانش فنی بومی و توان داخلی در تعمیر و نگهداری تجهیزات تخلیه و بارگیری کالا موفق شده است نقش کلیدی خود را در تامین کالاهای اساسی کشور ایفا کند.

عادل دریس با اشاره به افزایش ۴۰ درصدی حجم تخلیه و بارگیری کالا نسبت به سال گذشته خاطر نشان کرد: در پی این افزایش، با تشکیل کار گروه‌های تخصصی، بهره‌گیری از بالاترین روش‌های نگهداشت در تجهیزات، اتکا به توان تخصصی داخلی وشرکت‌های دانش ‌بنیان توانستیم گلوگاه‌ها و مشکلات فرا روی فرآیند تعمیر و نگهداشت تجهیزات تخلیه و بارگیری رفع کرده و آماده به‌ کاری مجموعه تجهیزات این مجتمع بزرگ بندری را ۸۵ درصد ارتقا دهیم.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) اتخاذ روش‌های نوین و علمی مطابق با آخرین استانداردهای جهانی در تعمیر و نگهداری ادواری و لحظه‌ای تجهیزات استراتژیک را علیرغم افزایش ساعات عملیاتی تجهیزات در طول شبانه روز را از عوامل ارتقای آماده به کاری تجهیزات مذکور عنوان کرد.

یادآور میشود تا نیمه نخست فروردین ماه سال جاری بالغ بر  ۱۶۰ هزار تن کالای اساسی با بهره گیری از توان عملیاتی و آماده به کاری تجهیزات استراتژیک در مجتمع بندری امام خمینی(ره) تخلیه و به اقصی نقاط کشور ارسال شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *