خوزستان، بندر امام خمینی، کیلومتر ۹ جاده بندری، بعد از پایانه جنب شیلات

وبلاگ و اخبار

تلاش شبانه‌روزی مجتمع بندرامام خمینی(ره) برای مقابله با شیوع ویروس کرونا

وبلاگ و اخبار

نیروهای مرکز HSE اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با به ‌کار گرفتن تمامی امکانات و تمهیدات لازم به طور شبانه روزی اقدامات مؤثری برای مقابله با انتشار ویروس کرونا انجام داده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) بیست و پنجم فروردین ضمن اعلام این خبر بیان داشت: این مجتمع بزرگ بندری به عنوان یکی از دروازه‌های مهم ورودی کالاهای اساسی تمام تلاش خود را برای تدوام فعالیت‌های تخلیه و بارگیری و ارائه خدمات بندری و دریایی به ‌کار گرفته و به منظور تأمین، حفظ و ارتقای بهداشت و سلامتی نیروهای فعال در این مجتمع بزرگ بندری با اتخاذ تمهیدات ویژه برابر با الزامات و توصیه‌های بهداشتی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا، اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با انتشار ویروس کرونا به مرحله اجرا گذاشته است.

توزیع گسترده اقلام بهداشتی و وسایل محافظت فردی

دریس همچنین تهیه و تأمین  اقلام بهداشتی و توزیع  آن بین کارکنان و شرکت های فعال  در این مجتمع بزرگ بندری  را از جمله اهم اقدامات برشمرده و افزود: ۲۲۹ هزار عدد انواع  ماسک  تنفسی، ۳۱ هزار و ۶۲۸ لیتر الکل طبی ۷۰ درصد، ۱۰ هزار لیتر محلول گندزدا (آب ژاول) و همچنین ۱۸۲ هزار و ۱۱۳ جفت دستکش به این منظور تهیه و در نوبت‌های متوالی بین تمامی کارکنان بخش‌های مختلف اداری و عملیاتی توزیع شد.

اقدامات کنترلی در مبادی ورودی به مجتمع بندری امام خمینی(ره)

وی همچنین کنترل مبادی ورودی و انجام تب سنجی از کلیه نیروهای انسانی اعم از کارمندان، کارگران، رانندگان و مراجعین در مبادی ورودی خشکی و دریایی منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) از جمله این اقدامات به منظور تشخیص به هنگام و انجام اقدامات کنترلی لازم برشمرد و گفت: همچنین با اعزام تیم‌های تب سنجی  به اسکله‌ها  برای کارگران تخلیه و بارگیری کالا و خدمه کشتی‌ها نیز این کنترل‌ها صورت می‌گیرد.

گندزدایی مکرر و فراگیر اماکن و خودروها

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به گندزدایی روزانه اماکن عمومی اداری و عملیاتی تصریح کرد: تیم‌های مرکز HSE این اداره کل در تلاش شبانه روزی خود برای پیاده سازی و اجرای کامل الزامات و توصیه‌های بهداشتی در نوبت‌های متعدد عملیات گندزدایی در بخش‌های مختلف این مجتمع بزرگ بندری را انجام می دهند. برپایی دروازه گندزدایی خورودهای سواری در مبادی ورودی مجتمع بندری برای افزایش کنترل و کاستن از خطر انتشار ویروس کرونا نیز از اقدامات مهم در این زمینه به شمار می رود. دریس، اطلاع رسانی گسترده با استفاده از ابزارهای مختلف در محیط و اتوماسیون اداری با هدف ارتقای آگاهی و آشنایی کارکنان نسبت به  پیشگیری از ابتلا به بیمارهای حاد تنفسی (کووید -۱۹) را از دیگر اقدامات این اداره کل عنوان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *