خوزستان، بندر امام خمینی، کیلومتر ۹ جاده بندری، بعد از پایانه جنب شیلات

وبلاگ و اخبار

تشکر رئیس جمهور از عملکرد گمرک / بانک مرکزی توانسته ارزهای لازم برای ترخیص کالاهای اساسی موجود در گمرکات را تامین کند.

وبلاگ و اخبار

رئیس جمهور در جلسه هیات دولت از تلاش‌ها و خدمات ارایه شده در گمرک به ویژه در خصوص ترخیص کالاهای اساسی وضروری تشکر وسپاسگزار کرد. .

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با بیان این مطلب گفت: درخصوص تأمین مایحتاج عمومی که جزو وظایف دولت بوده است و آن چه که مورد نیاز روزمره و ضروری مردم از جمله مواد غذایی و بهداشتی و هرچه که مورد نیاز است که در طول این مدت نشد که مردم به فروشگاهی مراجعه کنند و با قفسه خالی مواجه شوند و یا به آنها گفته شود که این ماده ضروری برای زندگی است و بروید 2 روز دیگر مراجعه کنید که موضوعی بود که بعضی ازکشورها دست به گریبان آن بودند.

وی افزود: در اینجا می‌خواهم هم از بانک مرکزی، بخش حمل و نقل، گمرک و از بخش‌های مختلف تشکر و سپاسگزاری کنم. در طول این مدت حمل و نقل‌ و معمولاً ترددها در کشور بخاطر دستورات بهداشتی کاهش پیداکرده و یا گاهی در بعضی از زمینه‌ها متوقف شده است و در زمینه حمل کالا و بار امسال تردد کامیون‌ها در ماه اسفند و فروردین تا همین روزها بیش از سال‌های قبل است و این نشان می‌دهد که هرچه مورد نیاز بوده است با تلاشی که انجام گرفت، تامین شده است.

روحانی ادامه داد : دولت برداشته برای تأمین مایحتاج مردم و البته به فکر کل سال هم هستیم و همانطور که می‌دانید از 4 میلیون تن کالایی که در گمرکات از کالاهای اساسی داشتیم یک میلیون تن ترخیص شده است و بانک مرکزی توانسته ارزهای لازم را تأمین کند. بانک مرکزی در همین مدت بیست و چند روز فروردین علیرغم همه مشکلاتی که داشتیم یک میلیارد دلار برای کالاهای اساسی مورد نیاز پرداخت کرده است لذا معلوم است که طبق برنامه ‌ای که از آغاز سال برای تأمین مایحتاج مردم پیش ‌بینی کردیم به همان صورت پیش خواهیم رفت و امیدواریم که خداوند عنایت خود را نسبت به مردم و کشور ما ارزانی بدارد و بتوانیم امسال از این مشکلات عبور کنیم.

رئیس جمهور با برشمردن گام‌های دولت به‌ ویژه در دوره مبارزه با کرونا، تاکید کرد که به رغم مشکلات ناشی از تحریم‌های ضد ایرانی و بیماری کرونا، شرایط امسال کشور باپشتیبانی یکدیگر، تلاش و حضور مردم در صحنه و فداکاری بخش‌های کشاورزی، صنعت و خدمات، نسبتا قابل قبول و مطلوب خواهد بود و شرایط سیاهی که دشمنان برای دلسرد کردن مردم ترسیم میکنند، کاملا دروغ و بی اساس است.

حجت الاسلام والمسلمین دکترحسن روحانی گفت: پارسال هم وضع رشد اقتصادی بدون نفت ما با وجود همه فشارها مثبت بود و امسال نیزهمه پیش بینی‌ها و از جمله پیش‌بینی بانک مرکزی به رغم تبلیغ دشمنان نشان میدهد که رشد اقتصادی و وضعیت تورم بهتر از دو سال قبل خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *