خوزستان، بندر امام خمینی، کیلومتر ۹ جاده بندری، بعد از پایانه جنب شیلات

وبلاگ و اخبار

تخلیه و بارگیری بیش از 44 میلیون تن کالا در بندر امام خمینی (ره)

وبلاگ و اخبار

تخلیه و بارگیری دوازده ماهه‌‌ی کالاهای نفتی و غیر نفتی در مجتمع بندری امام خمینی(ره) سال  ٩٨، با ۹ درصد رشد به ۴۴ میلیون و ۶٨۴ هزارو ٧٣۴ تن رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی‌(ره) ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: همچنین در این بازه زمانی میزان ١۵میلیون و ۴٧٣ هزار و ٣٧۶ تن کالای اساسی مشتمل برذرت، جو، کنجاله، دانه روغنی، شکرخام، روغن خوراکی، برنج و گندم در این مجتمع بزرگ بندری تخلیه شده است که ٢٧ درصد رشد را نسبت به مدت مشابه درسال ٩٧ نشان می‌دهد.

دریس در ادامه افزود: بارگیری کالاهای متفرقه (جنرال کارگو) مشتمل بر تجهیزات و لوازم کارخانه و قفسه چوبی با ۵٢ درصد رشد، کالای کیسه‌ای شامل سیمان با ٣٨ درصد، فله‌ی خشک مشتمل برکود‌ شیمیایی، سر باره‌ی فلزات، گنداله‌ی آهن، کلینکر، خاک‌های معدنی، پودرسنگ آهن با ٢٧ درصد و کالاهای کانتینری با ٢۴ درصد بیشترین رشد را بین کالاهای بارگیری شده در ١٢ ماهه‌‌ی سال ٩٨ به خود اختصاص دادند و درمجموع با ٢ درصد رشد به ١٠ میلیون و ٢١٨ هزار و ۴۶٣ تن رسید.

یادآور میشود منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) بامساحت ۱۰۴۴ هکتار بزرگترین منطقه ویژه اقتصادی بندری است که نقش مهمی در تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی کشور ایفا میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *